TOP-1.4.1-16-BO1-2017-00022
Bölcsőde létesítése!
Kedvezményezett: Sajóbábony Város Önkormányzata
Projekt címe: Bölcsőde létesítése Sajóbábony Városban
Támogatás összege: 193,22 millió forint
Támogatás intenzitása: 100%
A projekt fizikai zárása: 2021.01.05.
Projekt azonosító száma: TOP-1.4.1-16-BO1-2017-00022
Projekt bemutatása
Sajóbábonyban korábban nem működött bölcsőde, s ez problémát jelentett azon szülők számára, akik számára ez az ellátás szükséges lenne. A megvalósult beruházás keretén belül Sajóbábony, Kossuth u. 59. szám alatti ingatlanon 2 csoportos 24 férőhelyes bölcsőde építése valósult meg. A beruházáshoz kapcsolódóan beszerzésre kerültek csoportszobai, gyermek fürdőszobai, gyermeköltözői és játszóudvari eszközök, a működéshez szükséges egyéb eszközök és textíliák, valamint kültéri és beltéri játékok, és természetesen a felnőttek munkavégzését segítő eszközök is, beleértve az IKT eszközöket. A projekt keretében megújuló energiaforrás fejlesztése, napelem beépítése is megvalósult. Az intézmény az alapfeladatain túli szolgáltatást is nyújt, játszócsoportra biztosít lehetőséget, ahol a szülők néhány órára biztonságban tudhatják gyermeküket.
A megvalósult fejlesztés célja a település népességmegtartó képességének, a fiatal, képzett munkaerőt megtartó lehetőségeinek növelése, a helyi szükségletekre épülő közszolgáltatások költséghatékony működésének kialakítása, az egészséges, biztonságos és motiváló környezet kialakítása a gyermekek számára, valamint az egyénre szabott nevelés, készség és képességfejlesztés feltételeinek megteremtése. Cél a hátrányos és halmozottan hátrányos helyzetű, valamint a sajátos nevelési igényű gyermekek integrált nevelésével a társadalmi kohézió, az egyenlő esélyek, a méltányos nevelési környezet biztosítása. A fejlesztés elősegíti a 0-3 éves gyerekeket nevelő szülők munkaerőpiacra történő visszatérését, az új korszerű épület jelentősen javítja a településképet és ezáltal az itt élők közérzetét megelégedettségét, így a város népességmegtartó erejét.
A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával a Terület és Településfejlesztési Operatív Program keretén belül valósult meg.